Hotel na wesele

Cze

06

O co zadbać przed weselem

Opublikowane przez — Kategoria Blog

Hotel na wesele – jego wybór to nie lada wyzwanie dla przyszłych nowożeńców. Przy wyborze przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego lokalizację. Najlepiej, by wszyscy goście mieli do pokonania w miarę równy dystans, choć w praktyce to często niemożliwe.

Jeżeli część z nich pochodzi z zupełnie innego regionu Polski to jasnym jest, że będą musieli przejechać sporą trasę, by dostać się na nasze wesele. W takiej sytuacji w dobrym obyczaju będzie zrekompensować im długą podróż i postarać się o to, by pokój w hotelu był dla nich dostępny nieco wcześniej. Umożliwi to odświeżenie się jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii ślubnej. W tym celu trzeba ustalić z obsługą hotelu fakt, że nasi goście będą chcieli skorzystać z możliwości odpoczynku.

Organizacja wesela to również ustalenie potraw, które mają znaleźć się na stole podczas imprezy. Restauracja na wesele zazwyczaj specjalizuje się w kuchni, która jest lubiana przez gości weselnych. Tradycyjne polskie potrawy z pewnością przypadną do gustu każdemu z obecnych. Ważne przecież, by najeść się do syta, ale jednocześnie zachować lekkość i mieć siły na całą noc zabawy. Kolejne tańce przeplatają się z daniami, z których każde musi zaskakiwać swoim smakiem. Kulminacyjnym punktem każdej imprezy jest tort weselny. Dzisiaj na rynku istnieje mnóstwo cukierni, które produkują przeróżne kształty, a same ciasta zawierają w sobie wiele aromatów. Co prawda około północy mało kto zwraca już uwagę na smakowe niuanse, ale nie zwalnia to nas z odpowiedzialności dopilnowania tego, by tort był wyjątkowy.

Sala na wesele powinna być duża i przestronna, tak by wszyscy goście mieli okazję nie tylko do szaleństw na parkiecie, ale również do odpoczynku. Dobrze jeśli w lokalu jest możliwość wyjścia na zewnątrz i zażycia świeżego powietrza. Jeśli chodzi o tańce to musimy stworzyć warunki na to, by każdy z bawiących się mógł odpowiednio się wyszaleć. Detale takie jak rozmieszczenie stołów, czy miejsce dla orkiestry wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ świadczą o ogólnym odbiorze całego przyjęcia. Jeśli jednak zabierzemy się za organizację z wielkim zapałem i dopilnujemy każdego szczegółu, to jest wielka szansa, że wszyscy będą znakomicie wspominać nasze wesele.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 81, dzisiaj: 1